23 грудня 2010 р.

Регіональні Акценти 2010 року


Така вже склалася традиція - у грудні підводити підсумки року що минув. Хто рахує прочитані книжки, хто випите вино, хто кількість прийнятих законів. А я рахую кількість відвідувачів Регіональних Акцентів протягом 2010 року:-)

Рік що минув був першим для Акцентів. Хоча свій перший пост я написала 1 жовтня 2009, однак серйозно "розійшлась" лише у 2010-му. Нинішній пост буде 93-м :-)

Регулярним читачам відомо, що увага блогу в основному зосереджена на українських, британських, американських та загальноєвропейських новинах у сфері місцевого і регіонального розвитку. Пишу про речі, які мені подобаються, які мене обурюють або дратують, які відкривають нову перспективу чи дають свіжий погляд. Намагаюся об'єктивно аналізувати сучасні соціально-економічні та політичні тренди, хоча іноді важко залишатися безпристрастним і мене може занести на поворотах (всі ми не без гріха:-)). Також я часто ретранслюю інформацію, яку знайшла у своїх англомовних джерелах - від конференцій і публікацій до графіків і таблиць.

Регіональні Акценти є інформаційним ресурсом для досить вузької професійної ніші. Більш того україномовність блогу автоматично відсікає велику кількість потенційних читачів. Однак мій вибір мови був свідомим і я про нього не шкодую. Коли буде час і можливість я писатиму російські та англійські тексти. Однак моя ключова аудиторія - українські експерти. Тому все найкраще для них:-)

Кількість відвідувачів Акцентів протягом року невпинно зростала. І хоча мені далеко до слави Навального, Гарі Вайнерчука або Соні Сімоне, але ж і я не копірайтер, і не сомельє:-) Однак немає більшого задоволення, ніж новий постійний читач чи коментар від нього. Хоча справедливо буде сказати, що коментарів залишають дуже мало! Може бути три пояснення - або мої думки такі досконалі, що нема чого додати, або вони нецікаві, або народу просто ліньки писати і дискутувати. Припускаю що відповідь десь у середині цього трикутника:-)

Якщо говорити про цифри, то все починалося із десятки вірних друзів і колег. Наразі ж Акценти щомісяця відвідує 150-170 читачів, а десь 40 можна зарахувати у категорію відданих фанів.

Дрібниці скажуть апологети онлайну. Прогрес скажу я. Я не намагаюся зайняти якусь велику частку інформаційного ринку - я його створюю!

На сьогоднішній день в Україні відсутні професійні україномовні періодичні видання сучасного і доступного формату у сфері регіональної політики, місцевого економічного розвитку та самоврядування, включаючи інтернет-видання. На скільки я знаю блогерів теж немає, а інтерактивне спілкування на ці теми в неті дорівнює нулю... Я дуже хочу помилятися - якщо ви можете спростувати мої факти залишайте коментарі із посиланнями на джерела.

Спеціалісти, які займаються питаннями місцевого і регіонального розвитку і політики, особливо ті, які працюють у сфері держуправління чи академії досить невпевнено почуваються онлайн і головне завдання для мене - це збільшити коло експертів, для яких інтернет-ресурси є одними із ключових джерел професійних новин та інформації.

Щодо змісту Акцентів, то пости є різні - є такі, що пишуться на одному диханні, і такі, що "розробляєш" днями і ночами. Вони по-різному сприймаються читачами і мені поки що важко оцінити тренди популярності. За статистикою Blogger та StatCounter у 2010 році найбільш популярними  були такі мої думки:Отже початок був енергійним і 2011 рік обіцяє багато нових цікавих акцентів. Наступний рік я розпочну із огляду трендів 2011 року, на які варто звернути увагу. Також я планую багато інновацій, зокрема рев'ю публікацій у сфері моїх інтересів та онлайн заходи, наприклад вебінари та Twit-трансляції цікавих заходів у яких я прийматиму участь.

Сподіваюся ви залишитесь зі мною і будете робити свій внесок у розширення інформаційного простору:-) Також сподіваюся на нових читачів та дискусантів.

Успіхів всім у 2011 році!

Немає коментарів:

Дописати коментар