У жовтні вітчизняна аналітична преса намагається втамувати інтелектуальний голод бажаючих дізнатися більше про майбутнє українських міст і регіонів України напередодні місцевих виборів. Одні це роблять через призму вивчення кандидатур на посади мера, інші - аналізуючи успіхи соціально-економічного розвитку територій.
Журнал Профіль зробив перше - опублікував тематичний номер із профілями потенційних мерів великих і не дуже міст України. Цікаво дізнатися про героїв із досить віддалених куточків батьківщини, які можуть стати або не стати мерами вже через 10 днів.
Одночасно "Українська інвестиційна газета" спільно із "Кредит-рейтингом" збагатили аналітичну ниву соціально-економічного розвитку регіонів - вони опублікували рейтинг "Топ-100. Кращі міста і регіони України". На основі тридцяти показників міста і регіони у різних "вагових категоріях" зайняли свої призові і не дуже місця. Все обійшлося без сюрпризів - Київ посів перше місце серед регіонів за рівнем соціально-економічного розвитку, а Донецька область - за рівнем промислового розвитку. Серед міст різного масштабу чемпіонами виявилися Донецьк (більше 500,000 населення), Хмельницький (100,000-500,000) та Іллічівськ (до 100,000 населення). Цікаво що Ялта взяла приз міста із найкращим антикризовим потенціалом. Вам вирішувати чи час пакувати валізи і емігрувати у ці оази добробуту.
Пан Тихонов навіть встиг вручити нагороди переможцям рейтингу, в тому числі найбільш ефективним регіональним менеджерам (губернаторам та мерам), що без сумніву буде пропіарено відповідним чином на фінальній дистанції передвиборчої гонки.
Популярно про непопулярне. Блог для тих, хто цікавиться або професійно займається питаннями регіонального і місцевого соціально-економічного розвитку, регіональної політики та місцевого самоврядування. Ідея - Ольга Мрінська/ Olga Mrinska
Хочеться сказати: "Как дети". Чи це вони такі примітивні чи нас такими вважають? Боюсь велика ймовірність що і те і те вірне.
ВідповістиВидалитиОкремі нагороди за кращий економічний розвиток, окремі за кращий соціально-економічний... Шкода що елементи аналізу відсутні. з яких би було ясно який набір показників брався до уваги і чим переможці від аутсайдерів різняться. Особливо мені подобається нагорода губернатора Львівщини, який ще і місця губернаторського як слід не загрів, а вже зробив значний вклад в розвиток регіону. Може квартиру собі купив і тим самим призвів до позитивної динаміки ринку нерухомості?
З. Самотій
Це, на жаль, класична проблема рейтингів, оскільки композитний індекс складається із суб'єктивно обраних показників і якщо б вибір був іншим, то й результати також. А про стиль менеджменту дійсно важко судити після місяця з гаком на посту. Певно це аванс, дуже дорогий:-)
ВідповістиВидалити