1 серпня 2011 р.

Мої новини тижня

Минулого тижня мою увагу привернули декілька цікавих речей:

1. Я відкрила для себе Інститут глобального зеленого зростання - це міжнародна незалежна аналітична організація, яка була створена за ініціативи Південнокорейського уряду і підтримана рядом "важковиків" глобальної системи стійкого розвитку (наприклад Сером Ніколасом Штерном). Інститут допомагає урядам окремих держав розробляти стратегії розвитку нового типу. Вони мають забезпечувати стійке економічне зростання та поступове підвищення рівня конкурентоспроможності економіки, одночасно справляючи позитивний ефект на навколишнє середовище, скорочення споживання енергії та ресурсів та ін. Ідея походить із Південної Кореї, де уряд протягом останнього десятиліття досить успішно впроваджує нову стратегію зеленого зростання. Серед країн, які нині користуються послугами Інституту, є один пост-радянський "силач" - Казахстан. Цікаво буде подивитися на результати.

2. Один із прикладів південнокорейського підходу до зеленого зростання наведений і у підбірці статей у  The International Herald Tribune яка присвячена "розумним містам". Цікавий мікс ідей, що ілюструють підходи міст у різних частинах світу до проблем ресурсо- та енергоспоживання,  впливу нових урбан-ініціатив на якість життя та розвиток громади. Особливо українців має надихнути приклад Лондонських олімпійських ігор-2012. Їх підхід до організації масштабного спортивного дійства радикально відрізняється від українських потуг щодо підготовки до Євро-2012. Ми все робимо в останній момент, державним коштом (за деякими виключеннями), з використанням імпортних матеріалів, із величезними енерговитратами, без думки про місцеві громади навколо стадіонів та інших "будівель століття", без комплексного плану використання новобудов після події Х. Можливо новий підхід ми приміряємо хоча б для фантастичного проекту зимової олімпіади в Карпатах (як на мене - недолуга ідея а-ля Нью-Васюки).

3. Для тих хто цікавиться інноваційним розвитком та успішністю національних та регіональних інноваційних систем щиро раджу почитати останній номер журналу Regional Studies. Шикарна підбірка теоретико-методологічних статей плюс практичні кейси і досвід окремих країн. Якщо хочете читати журнал безкоштовно, то приєднуйтеся до Асоціації Регіональних досліджень (RSA). Вартість річного членства невисока - біля 500 гривень для експертів та 1100 гривень для організацій (є знижки для студентів, аспірантів та пенсіонерів). Докладніше читайте тут.

4. Також на днях натрапила на цікавий звіт - рекомендації Нью-Йоркської академії наук Уряду Росії щодо побудови інноваційної економіки. Називається "Ярославль 10-15-20". Шикарний документ і головне для нас теж дуже актуальний.

5. Хто цікавиться проблемами регіонального розвитку на більш серйозному науковому рівні повідомляю про цікаву конференцію "Проблеми і перспективи регіонального розвитку в Україні", що буде організована у Києві 1 грудня 2011 року на базі КНЕУ. У мене на жаль є інформація лише англійською мовою. Її можна почитати за цим посиланням. Електронна адреса організаторів kaf_rе@ukr.net;  nv342@mail.ru  Я також продовжую цікаву роботу у двох напрямках - Національна стратегія регіонального розвитку України та Київська стратегія-2025. Ну ви це бачите по моїх постах:-)

Ось такий був тиждень.

Немає коментарів:

Дописати коментар