18 липня 2011 р.

Мої новини тижня

Давно щось я не ділилася новинами. Потроху буду виправлятися :-)

1. Минулого тижня Україна нарешті отримала нового міністра регіонального розвитку, будівницта та житлово-комунального господарства. Лідери зі східних областей продовжують рулити національною політикою у сфері будівництва та ЖКХ. Колоритний колишній Донецький губернатор має за плечима солідний досвід управління великим регіоном та ефективних переговорів із Урядом (аж до судових позовів). Хоча на національному рівні йому не доведеться напряму залучатися до регіональної політики - ця функція передана до Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Відповідно я б прибрала з його титулу перші два слова... За сприятливої погоди (затвердження граничної чисельності кадрів) найближчим часом три департаменти, які займаються цією політикою в уряді, перейдуть у нове старе міністерство. Тоді нарешті люди зможуть заспокоїтися і заглибитися у процес підготовки та реалізації регіональної політики:-)

2. Громадське обговорення стратегії розвитку Києва до 2025 року іде повним ходом. Залучитися може кожний - через сайт, групу на ФБ, гарячу лінію 15-51, електронну адресу strategy@kmv.gov.ua, громадські обговорення та ін. До документу є багато запитань та нарікань, є навіть проекти по підготовці аільтернативної стратегії громадськими лідерами. Вважаю це дуже позитивним трендом. Альтернативну стратегію підготувати на якісному рівні дуже складно (якщо тільки у вас немає пари сотень тисяч у твердій валюті). Однак всі небайдужі до розвитку міста громадяни повинні мати постійний двосторонній контакт із мерією. І тому ті інтерактивні механізми, які були використані для обговорення стратегії, мають бути збережені і розширені для моніторингу виконання стратегії. Я не говорю що ми вже цього року маємо перетворитися на Сіетл, але можливо наступного:-) Я як раз завершую свої власні пропозиції до стратегії.

3. Федеральний уряд США тим часом запропонував нову пілотну програму підтримки міст, які особливо потерпають від гострих соціально-економічних проблем "Сильні міста, сильні громади". Уряд вирішив створити нову модель відносин із муніципалітетами (поки що із 6-ма пілотами), яка б допомогла зменшити бюрократичні бар'єри, спростити багаторівневу та багатосторонню модель управління та розпорядження коштами, а також підвищити кваліфікацію муніципальних працівників. В рамках пілоту буде надана допомога декільком містам у підготовці нових стратегій розвитку (кожне пілотне місто отримає на це 1 мільйон дол. США), реалізована програма  стажування експертів різних профілів у муніципальних урядах (що фінансуватиметься коштом приватної фундацї Рокфеллера). Кінцевою метою програми є підготовка пропозицій щодо раціоналізації та спрощення федерального бюрократичного апарату, налагодження двостороннього каналу спілкування між федеральним урядом та муніципалітетами, підвищення кваліфікації спеціалістів муніципалітетів, посилення партнерських відносин між органами влади, бізнесом та неурядовим сектором. У майбутньому, за умови наявності фінансування (і не обов'язково державного) планується створити портал, який би надавав системну експертну підтримку містам із різних куточків США у процесі підготовки та реалізації стратегій. Звучить дуже подібно до деяких донорських проектів, які нині реалізуються в Україні.

Далі буде...

Немає коментарів:

Дописати коментар